V červenci vznikly v CEITEC Masarykovy univerzity dvě nové výzkumné skupiny. Ty se budou zabývat oblastí výzkumu vedoucímu k přesnější diagnostice a cílenější terapii nejen nádorových onemocnění. Oba nově jmenovaní vedoucí, Michal Šmída a Robert Vácha, přináší do CEITEC dlouhodobé zkušenosti z uznávaných evropských výzkumných institucí a byli vybráni na základě dosavadních výsledků ve svém oboru.
› víceProjekt AutoDrive financovaný ECSEL Joint Undertaking v rámci programu pro výzkum a inovace Horizont 2020 zahájil výzkumné aktivity. Cílem projektu je vývoj technologií pro automatizovaná a automatická vozidla a jejich ověření.
› víceRychleji zachytit a přesněji diagnostikovat neurodegenerativní onemocnění, jako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba chtějí neurologové z institutu CEITEC Masarykovy univerzity.
› víceMary O'Connell, byla zvolena členkou Evropské organizace molekulární biologie (EMBO).
› víceRozsáhlý přehled toho, jak různé nečistoty v železe, niklu a hliníku mohou ovlivnit snížení soudržnosti materiálu a jeho náhlé rozlomení, vypracovali odborníci z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR a z CEITECu Masarykovy univerzity. Článek zahrnující teoretické a experimentální výsledky českých odborníků doplněné o další dostupné údaje z literatury publikoval jeden z nejprestižnějších časopisů v oboru materiálových věd, Progress in Material Science, s impaktním faktorem 31,083. V pořadí je tento časopis třetí z 271 časopisů v kategorii MATERIALS SCIENCE, MULTIDISCIPLINARY, je tedy téměř v nejvyšším percentilu (1.11.%) v této kategorii.
› víceSvou expertízou v oblasti rentgenové počítačové tomografie se vědci z CEITEC VUT podíleli na společném výzkumu se švédským Karolinska Institutet zabývajícím se vývojem a formováním obličeje u obratlovců. Výsledky této dlouhodobé spolupráce jsou nyní publikovány v prestižním časopise eLife.
› víceVýsledky studie, která hledala nové možnosti vývoje léčiv proti parazitům rodu Trypanosoma způsobujícím například spavou nemoc, zveřejnil v uplynulých dnech prestižní vědecký časopis Science. Na výzkumu mezinárodního týmu, který ukázal nové…
› víceVědci ze Středoevropského technologického institutu Masarykovy univerzity odhalili strukturu a činnost včelích virů.
› víceČeské Infrastruktura pro integrativní strukturní biologii (CIISB) sdružující centrální laboratoře pro studium struktury biomakromolekul výzkumných center BIOCEV a CEITEC se stala plnohodnotnou součástí elitní evropské výzkumné infrastruktury INSTRUCT. Díky tomu získala přímý přístup k uživatelům z akademické i průmyslové sféry evropského výzkumného prostoru, kterým tak může nabízet svoje servisní a expertní služby pod hlavičkou evropské výzkumné infrastruktury INSTRUCT.
› víceKatalog služeb, které budou společně nabízet firmám a akademickým institucím, vytvoří CEITEC společně s výzkumným institutem VBCF z Vídně a dalšími třemi partnery. Na pilotní projekt, který umožní efektivněji nabízet technologické vybavení, znalosti a zkušenosti z oblasti výzkumu živých i materiálových věd, získal CEITEC MU finance z programu na podporu přeshraniční spolupráce Interreg AT-CZ.
› více29. ledna 2018 9:46
LECTURE: Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical applications MONDAY, 5. 2. 2018 Seminar room C2.11, from …
25. ledna 2018 18:21
WHEN: 30. 01. 2018 WHERE: CEITEC BUT, Purkynova 123, large meeting room SPEAKER: Dr Andriy Marko TALK: Advances in PELDOR…