Dnes přijelo do Brna 8 odborníků na vědu a transfer technologií ze severoitalského regionu. Kromě prohlídky nových laboratoří v bohunickém kampusu se setkali i s představiteli firem, které jsou již partnery projektu CEITEC. Následovalo jednání o dalších možnostech spolupráce s CEITECem, organizované Jihomoravským inovačním centrem, koordinátorem projektu SynBIOsis ze 7. rámcového programu. Projekt pomůže s nastavením transferu technologií v Jihomoravském kraji.
Ředitel projektu CEITEC navštívil severoitalské laboratoře již v uplynulých týdnech v rámci projektu SynBIOsis, jehož je Masarykova univerzita partnerem. Italové měli možnost čerpat finanční prostředky ze strukturálních fondů mnohem dříve a mohou v rámci realizace projektu poskytnout cenné zkušenosti. Důležitým momentem spolupráce je i jejich kvalitně vypracovaný systém uplatňování výsledků výzkumu a vývoje v praxi. „Spolupráce s komerční sférou je pro CEITEC klíčová, chceme tedy hned od začátku nastavit funkční systém. Zkušenosti ze zahraničí pro nás jsou nezbytné,“ vysvětluje důvod spolupráce ředitel projektu Tomáš Hruda.
Spolupráce se zahraničními subjekty je pro CEITEC důležitá z několika důvodů. „Máme zájem učit se od zkušenějších, ale také nabízíme k využití naše přístrojové vybavení a budeme společně řešit mezinárodní projekty,“ říká Tomáš Hruda. „CEITEC bude v Brně reprezentovat světovou vědu, která sem přivede i mezinárodní firmy,“ dodává Hruda.
Zpráva ke stažení ZDE