Změnit instituci

Jihomoravské inovační centrum spustilo registraci na mezinárodní biotechnologickou konferenci Gate2BrnoBiotech

Jihomoravské inovační centrum (JIC) spustilo internetové stránky mezinárodní biotechnologické konference Gate2BrnoBiotech www.gate2brnobiotech.com a otevřelo tak možnost registrace  na jedinečné setkání výzkumných a vývojových pracovníků z akademické a firemní sféry.Čtvrtý ročník konference Gate2BrnoBiotech se tradičně zaměří na nejnovější trendy v oblasti biomedicínského a biotechnologického výzkumu a představí toto dynamicky se rozvíjející odvětví odborné i široké veřejnosti. Současně tak zviditelní Českou republiku jako místo s ideálními podmínkami pro jeho rozvoj.

biotec 2010 malá

Cílem konference, která je jednou z akcí mezinárodní sítě Enterprise Europe Network, je maximálně podpořit spolupráci mezi akademickou, výzkumnou a podnikatelskou sférou a posílit tak aplikaci nejnovějších výsledků výzkumu v praxi.

„Přírodní vědy jsou jedním z potenciálně nejvýznamnějších odvětví v Jihomoravském kraji a celosvětově jednou z nejprogresivnějších oblastí na poli výzkumu, vývoje a inovací. O vzrůstajícím významu těchto odvětví svědčí také výzkumné zaměření nově vznikajících vědecko-výzkumných center,“ říká Michal Kostka, zástupce ředitele JIC, který se zároveň zabývá rozvojem podnikání v oblasti biotechnologií
na jižní Moravě.   

Mezi centra, jež má Kostka na mysli, patří například Středoevropský technologický institut (CEITEC), Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC), Biotechnologické a biomedicínské centrum (BIOCEV), Regionální centrum aplikované molekulární onkologie (RECAMO) či Ústav molekulární a translační medicíny (BIOMEDREG). Tato centra budou mít možnost představit v rámci konference klíčové projekty realizované jejich výzkumnými týmy. Hlavní partneři konference představí například možnosti využití technologie kmenových buněk pro léčbu kardiovaskulárních onemocnění či nanobiotechnologií pro bioanalytické metody a nabídnou spolupráci na vývoji a využití těchto pokročilých technologií partnerům z průmyslu.

Účastníci budou mít v průběhu konference možnost navázat mezi sebou kontakt díky neformálním schůzkám, které si mohou domluvit prostřednictvím jednoduchého komunikačního systému na internetových stránkách konference www.gate2brnobiotech.com.

biotec 2010

Jihomoravské inovační centrum (JIC)

Jihomoravské inovační centrum pomáhá inovačním firmám, studentům s originálními nápady, výzkumným pracovníkům a vynálezcům. JIC podporuje spolupráci mezi průmyslem a výzkumnými pracovišti. Centrum vytváří prostředí pro snadnější inovační podnikání na jižní Moravě.

Centrum usiluje o intenzivní propojení podnikatelského prostředí s vědecko-výzkumnou sférou jihomoravského regionu. Kromě jiného vytváří JIC platformu pro partnerství všech důležitých jihomoravských vědecko-výzkumných pracovišť, čímž přispívá ke zvýšení přínosu vědy a výzkumu na regionální i celorepublikové úrovni.

Pro inkubované firmy zajišťuje Jihomoravské inovační centrum finance, prostory, poradenství, kontakty, propagaci a pomoc při transferu technologií. Za dobu šesti let takto pomohlo vzniknout více než pěti desítkám firem, z nichž již 26 inkubační program úspěšně ukončilo.

JIC vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Členy sdružení jsou: Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.

www.jic.cz

Kontakt pro média:

Lucie Kanioková         725 558 145    kaniokova@jic.cz

Denisa Ranochová    608 445 255    denisa@ranochova.cz          


CEITEC

CEITEC je projekt výstavby středoevropského vědecko-výzkumného centra excelence které v Brně společně připravují místní univerzity a výzkumná pracoviště (Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Ústav fyziky materiálů Akademie věd, Výzkumný ústav veterinárního lékařství). Jedná se o laboratoře s prvotřídním přístrojovým vybavením a zázemím, které tvoří optimální podmínky pro základní i aplikovaný výzkum v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií.

Jádro projektu tvoří sedm výzkumných programů: pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie, pokročilé materiály, strukturní biologie, genomika a proteomika rostlinných systémů, molekulární medicína, neurovědy a molekulární veterinární medicína, sdružujících výzkumné skupiny se specializací na konkrétní, progresivní vědecké obory a disciplíny.

Projekt CEITEC vznikl především proto, aby vhodnými mechanismy napomohl současnému základnímu i aplikovanému výzkumu lokalizovanému v Jihomoravském kraji dosáhnout špičkové úrovně.

Kontakt pro média:

Jana Šilarová              724 930 599    jana.silarova@ceitec.cz

 

FNUSA-ICRC

Projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu umožní v následujících dvou letech vybudovat na území České republiky první mezinárodní centrum pro lékařský výzkum na světě. Strategickými partnery projektu jsou Mayo Clinic (největší centrum lékařského výzkumu na světě), Minnesota Partnership for Biotechnology and Medical Genomics (největší biotechnologický cluster v USA) a široké spektrum evropských center.

Mezinárodní centrum klinického výzkumu představuje 12 nových výzkumných programů, které jsou zaměřeny na výzkum a vývoj nových metod, technologií, léků a léčebných postupů pro prevenci, diagnostiku a léčbu nejzávažnějších kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. Špičkový lékařský výzkum se opírá o zázemí 6 multioborových platforem z oblastí biomedicínského inženýrství, farmakologie, bio- a nanotechnologií, molekulárního zobrazování a animálního výzkumu.

Díky účasti brněnských odborníků v silných mezinárodních vědeckých týmech, vytvořených na platformě FNUSA-ICRC na základě dlouhodobě budovaných strategických partnerství s předními akademickými institucemi a průmyslovými partnery, bude možné přinést do České republiky a EU v mnoha oblastech unikátní know-how. Dojde tak k dlouhodobému upevnění pozic naší země i EU v oblasti lékařského výzkumu se silnou vazbou na vývoj špičkových technologií, léků a postupů.

Projekt FNUSA-ICRC tak přispěje nejen k rozvoji lékařského výzkumu, vzdělávání a lékařské péče, ale i znalostní ekonomiky a znalostní společnosti jako celku.

Kontakt pro média:

Šárka Urbánková        721 903 073    sarka.urbankova@fnusa.cz

Konference se uskuteční 21. října 2010 v Brně jako součást doprovodného programu Mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical Fair Brno Central Europe 2010. Naváže tak na předchozí tři úspěšné ročníky konané v letech 2006, 2007 a 2008, které každý rok navštívilo téměř 150 účastníků z České republiky i zahraničí.

Přečtěte si také
Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical applications

29. ledna 2018 9:46

Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical…

LECTURE: Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical applications MONDAY, 5. 2. 2018 Seminar room C2.11, from …

Advanced Materials and Nanotechnology Seminar Series 2018: Dr Andriy Marko

25. ledna 2018 18:21

Advanced Materials and Nanotechnology Seminar Series 2018: Dr Andriy…

WHEN: 30. 01. 2018 WHERE: CEITEC BUT, Purkynova 123, large meeting room SPEAKER: Dr Andriy Marko TALK: Advances in PELDOR…