Změnit instituci
Pokročilé nano a mikrotechnologie Pokročilé materiály Strukturní biologie Gen. a prot. rostlin. systémů Molekulární medicína Výzkum mozku a lidské mysli Molekulární vet. medicína

CEITEC jednal o spolupráci s Imperial College of London

Delegace odborníků Středoevropského technologického institutu CEITEC 8. prosince 2011 jednala o spolupráci se svými protějšky na londýnské univerzitě Imperial College, přijal ji i prorektor pro zahraniční vztahy Simon Buckle. Strany se shodly na důležitosti a výhodnosti vzájemné spolupráce založené na potřebách konkrétních výzkumných skupin obou institucí. Ta v menším měřítku funguje již nyní a do budoucna by se měla dále rozvíjet. Díky tomu budou mít například studenti doktorských programů CEITECu možnost vyjet na výměnný pobyt do Londýna a britští studenti zase do Brna.

Zástupci výzkumných programů CEITECu Strukturní biologie, Genomika a proteomika rostlinných systémů a Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie a jejich britští kolegové představili aktuální zaměření svých výzkumných aktivit, debatovali o dosažených výsledcích a probrali  konkrétní formy budoucí spolupráce. Brněnští vědci také navštívili laboratoře a inspirovali se zdejším přístrojovým vybavením. Jednání se účastnili i zástupci britských grantových agentur, které spolupráci CEITEC a Imperial College mohou podpořit finančními zdroji.

Zástupce ředitele CEITECu Ondřej Hradil uvítal možnost porovnat a diskutovat řízení centra a výzkumných činností s předními specialisty v oboru: „Imperial College of London je pravidelně řazena mezi světově nejlepší univerzity s excelencí ve výuce i výzkumu, v současnosti si drží třetí místo v Evropě a Velké Británii, ve světě je dokonce osmá. Univerzita stejně jako CEITEC propojuje obory v oblastech živých a neživých věd, je tedy čím se inspirovat. Porovnání výsledků jednotlivých výzkumných skupin obou center bude pro nás cennou zpětnou vazbou v rámci hodnocení našich vědeckých pracovníků“.

Zástupci CEITECu se také sešli s ředitelem Centra pro plazmoniku a metamateriálů Fakulty přírodních věd, fungujícím v rámci univerzity, Stefanem Maierem, který je zároveň novým členem Koordinační rady CEITECu. Ta je nejvyšším orgánem institutu a schvaluje jeho interní nastavení a klíčové dokumenty. „S našimi českými kolegy jsme se dohodli na rozvoji další spolupráce. Od března 2012 bude u nás například pobývat a získávat cenné zkušenosti jeden ze studentů prof. Šikoly, který je koordinátorem programu Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie,“ konstatoval Stefan Maier.

Vědecký ředitel CEITECu Jaroslav Koča zde také představil nový projekt centra „SYLICA“, jehož cílem je právě finanční a institucionální podpora spolupráce se zahraničními vědeckými organizacemi a pracovníky. „Jsem potěšen, že jsme se shodli na společných plánech do budoucna a ve svých výzkumných aktivitách budeme spolupracovat se světově uznávanými experty z této prestižní univerzity. Právě taková partnerství jsou tím, co česká vědecká centra jako CEITEC potřebují k tomu, aby obstála v mezinárodní konkurenci,“ zhodnotil výsledky setkání.

Fotogalerii naleznete ZDE.

Přečtěte si také
Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical applications

29. ledna 2018 9:46

Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical…

LECTURE: Dr. Ondrej Hovorka: Models of magnetic nanoparticles for biomedical applications MONDAY, 5. 2. 2018 Seminar room C2.11, from …

Advanced Materials and Nanotechnology Seminar Series 2018: Dr Andriy Marko

25. ledna 2018 18:21

Advanced Materials and Nanotechnology Seminar Series 2018: Dr Andriy…

WHEN: 30. 01. 2018 WHERE: CEITEC BUT, Purkynova 123, large meeting room SPEAKER: Dr Andriy Marko TALK: Advances in PELDOR…